Transport- og kommunikasjonskomiteen behandler representantforslag 187S fra Lars Haltbrekken, Marthe Hammer, Anne Lise Gjerstad Fredlund og Ingrid Fiskaa.
Må realisere pilot senest i 2030
I vårt høringsinnspill skriver NHF at det bør utarbeides en plan for kontrahering og utvikling av nullutslippsteknologi med sikte på realisering av pilot senest i 2030 og påfølgende utrulling på andre samband. Parallelt bør krav om nullutslippsteknologi i nye hurtigbåtkontrakter gjennomføres med ikrafttredelse 1. januar 2030, som ifølge Miljødirektoratet er et realistisk tidspunkt. Det vil bidra til viktige utslippskutt, forutsigbarhet for norsk næringsliv, gi verdiskaping langs kysten og legge til rette for fortsatt norsk teknologilederskap innen maritim omstilling.
Det er behov for øremerkede midler til utvikling og pilotering av hydrogenhurtigbåter, slik at fylkeskommunenes merkostnader dekkes. Utover eksisterende tildeling på 246,7 millioner kroner til Hurtigbåtprogrammet, anmodet NHF i forbindelse med statsbudsjettet 2026 om at det settes av 300 millioner kroner til produksjon og pilotering av den første hydrogendrevne hurtigbåten.
Det er naturlig at pilot gjennomføres på et samband hvor vi vet at hydrogen vil være tilgjengelig i 2030. Det vil blant annet være mulig å bunkre hydrogen i Bodø fra årsskiftet 2026/2027, og Nordlandsekspressen (NEX1 og NEX2) er et godt eksempel.
Hydrogen tilgjengelig langs kysten
Ny forskning er enda tydeligere enn før om at hydrogen er avgjørende for utslippsfrie hurtigbåtsamband. Hydrogen og hydrogenbaserte drivstoff er i ferd med å tilgjengeliggjøres langs norskekysten. I tillegg til eksisterende produksjon i Berlevåg, Hellesylt, Egersund og på Stord bygges det nå produksjonsanlegg i Bodø, Glomfjord, Kristiansund, Florø, Egersund, Kristiansand og Tønsberg, samt på Kongsberg og Rjukan. Det er også gitt tilsagn om støtte fra EUs innovasjonsfond til produksjon av hydrogenbaserte drivstoff i Hammerfest, på Skipavika utenfor Mongstad og Holmaneset i Bremanger.
Hydrogenfartøy på vannet
Her i Norge har fergen Hydra gått på hydrogen med brenselcelle i tre år, og høsten 2024 hadde den rundet 20.000 krysninger på strekningen Hjelmeland-Skipavik-Nesvik. Ytterligere to ferger er under bygging og vil komme i drift på Vestfjorden-sambandet tidlig i 2027. Flere fartøy med hydrogenbaserte drivstoff er under bygging i segmenter som cruise, offshore-service, bulk, container, tankskip og arbeidsfartøy til havbruk. Utviklingen vi ser nå innenfor ulike skipstyper legger til rette for realisering også av hydrogendrevne hurtigbåter.
Økt forsyningssikkerhet og beredskap
Ifølge FFI-rapporten Nasjonal forsyningssikkerhet i krise og krig, som nylig ble levert til Nærings- og fiskeridepartementet, kommer det frem at Norge i krise og krig ikke har tilstrekkelig tilgang på diesel, flydrivstoff og marin gassolje (MGO). Norske hurtigbåtsamband driftes i dag med diesel. Hydrogen kan produseres lokalt i nærhet til bruker, og utvikling av hydrogenhurtigbåter bidrar derfor til redusert behov for import av fossile drivstoff som diesel.
Les hele høringsinnspillet her.