- Enovas støtte er avhengig av at markedet selv har tro på løsningene vi gir støtte til, skriver Enova i en pressemelding.
Enova viser til at Vireon takket nei til Enova-støtten til fire fyllestasjoner for tunge hydrogenkjøretøy i april. Etter Enovas analyser vil omstillingen av tungtransporten domineres av batterielektriske lastebiler i årene fremover, skriver de. Enova vil derfor prioritere batterielektriske lastebiler nå, men utelukker ikke at hydrogen kan bli viktig for tungtransporten på lengre sikt.
Enova sier at hydrogen har en nøkkelrolle i omstillingen av maritim sektor, og at beslutningen om å pause hydrogenstøtten i tungtransporten ikke påvirker Enovas øvrige satsning på hydrogen.
- Vi har stor forståelse for at aktører som har investert i markedet for hydrogen til tungtransporten vil bli skuffet. Vi må anerkjenne at omstillingen vil bli krevende for mange, men Norge trenger de som går foran. Samtidig er det ikke Enova som beslutter hvilke teknologier som vinner frem. Til tross for optimisme i en tidlig fase, er det ikke gitt at markedet kommer seg på beina. Vi kan ikke subsidiere teknologier når de ikke har utsikter til lønnsomhet, sier Marie Tranaas Skjærvik, leder for landtransport i Enova.
- At tiden for videre utvikling ikke viser seg å være riktig nå, betyr ikke at ikke markedet kan modnes, og at Enova kan revurdere støtte til hydrogen i tungtransport på et senere tidspunkt. Når det kommer til innfasing av ny teknologi og løsninger, handler mye om timing, sier Skjærvik.
- Dette er vi selvsagt veldig skuffet over, men det er viktig å merke seg at Enova ikke utelukker at hydrogen kan bli viktig for tungtransporten på lengre sikt. Videre har det stor betydning at Enova er tydelige på at dette ikke påvirker deres satsing på hydrogen i andre sektorer som maritim sektor og industrien, sier Ingebjørg Telnes Wilhelmsen.